Na co zwrócić uwagę przy zakupie cążków?

Chcesz kupić cążki do skórek, ale nie wiesz na co zwrócić uwagę, by być zadowoloną ze swojego zakupu?

Zwróć uwagę na 6 najważniejszych elementów tego narzędzia.

  1. Materiał, z jakiego są wykonane: najlepiej wybrać narzędzie wykonane ze stali nierdzewnej, tzw. chirurgicznej. Taka stal zapewni komfortową pracę narzędziem bez szarpania skóry oraz przede wszystkim dłuższą jego żywotność. Co oznacza, że będzie trzeba je oddać do ostrzenia dużo później. Taka stal lepiej też znosi proces dezynfekcji – czyli czynniki chemiczne oraz sterylizacji, czyli potraktowania jej bardzo wysoką temperaturą.
  2. Domknięcie ostrzy. Spójrz na ostrza pod światło, nie możesz widzieć prześwitu na czubku pomiędzy nimi. To oznacza, że nie będą one pracowały precyzyjne i zamiast ciąć, będą wręcz ciągnęły skórę, co może doprowadzić do jej uszkodzenia i poszarpania. Co innego po drugiej stronie, tutaj lekki prześwit jest wręcz wskazany.
  3. Grubość ostrzy w miejscu cięcia. Muszą być cienkie, ale też bez przesady. Muszą być wyprofilowane tak, aby ciąć, a nie skubać jak w przypadku za grubych ostrzy. Mają być ostre niczym samurajski miecz tnący jabłko w powietrzu.
  4. Długości ostrza. Początkującym osobom polecam zakup cążek o uniwersalnej długości 5 mm. Wprawdzie najbezpieczniejsza opcja to długość ostrzy 3 mm, jednak gdy nabierze się już wprawy, co przychodzi bardzo szybko, to wygodniej pracować długością 5 mm.
  5. Sprężyna, najlepiej, aby była wysokiej jakości, jest to gwarant stabilności zaciskania rękojeści i komfortu pracy. Cążki mają chodzić gładko, płynnie i delikatnie, aby nie obciążać dłoni. Mają się dać zamknąć łatwo i nie odbijać przy rozluźnieniu uścisku. Cążki występują ze sprężyną pojedynczą, podwójną oraz ze sprężynką naciskową.
  6. Uchwyt ergonomiczny, czyli funkcjonalny, wygodny i praktyczny a przede wszystkim dobrze dopasowany do dłoni. Za krótkie ramiona będą się wbijać w wewnętrzną część dłoni a za długie natomiast, będą nieporęczne.

Chcesz dowiedzieć się jakie cążki spełniają wszystkie te 6 elementów? Odpowiedź jest prosta #TYKTYK – kliknij tutaj i poznaj cążki od Drillo.